Sklenené mozaiky

Sklo má mnoho podôb a foriem. Jednou z nich je sklenená mozaika, ktorá je obľúbeným a často používaným obkladovým materiálom v dnešnej dobe. Výhody sklenenej mozaiky sú viaceré no hlavne je to materiál s nulovou nasiakavosťou, ktorá zabezpečí jej odolnosť i v exteriéri v tých najtuhších mrazoch. Okrem toho je sklenená mozaika farebne stála, to znamená, že aj po rokoch keď na ňu svieti slnko uchováva si svoju nezmenenú farbu. Neprekáža jej vlhké prostredie a dokonale kopíruje oblúkové i rovné plochy na ktoré je lepená. Sklenené mozaiky sú k dispozícii v rozmeroch už od 1x1cm avšak najčastejšie používaným typom je mozaika rozmeru 2x2cm a 2,5x2,5cm. Povrchy sklenených mozáik sú rôzne od lesklých cez polomatné až po matné. Nájdete tu aj protišmykové mozaiky, ktoré sú ideálnym riešením na obkladanie podláh kde je mokré prostredie. Ich zdrsnený, protišmykový povrch zabezpečuje bezpečnú chôdzu po mokrom povrchu. V našej ponuke nájdete rôzne série sklenených mozáik. Tu je stručný prehľad niektorých z nich.

Séria Lise

Táto séria obsahuje 17 výrazných farebných odtieňov mozáik rozmeru 2,5x2,5cm. Mozaiky zo série Lise umožňujú vytvárať extrémne kontrastné, dekoratívne kombinácie. Biela farba tejto série je "slonovinovo" biela, veľmi diskrétna    s prirodzeným leskom skla.

 

 

Séria Neve

V sérii Neve nájdete rovnaké základné farby, ako v sérii Lise, avšak s jemnejším vzhľadom. Mozaiky série Neve sú vyrobené z materiálu čistej bielej farby, ktorého povrch je jemne prifarbený  pigmentami a tak vytvára svieže a živé odtiene. Tieto mozaiky sú ideálne pre použitie na väčších plochách. Séria obsahuje aj 9 typov mozáik s protišmykovým povrchom.

 

Séria Earth Glass

Kamenný vzhľad s prvkami skla. Tieto mozaiky môžu byť perfektné v rôznych druhoch priestorov, kde sa môžu kombinovať s drevom alebo inými materiálmi. Poskytujú možnosti pre moderné priestory so spojením s prírodou. Sú šetrné k životnému prostrediu. Mozaiky z tejto série pripomínajú vzhľadom bridlicu, čadič a vápenec.

 .

 

Séria Titan

S použitím kovov bola vytvorená séria Titan. Mozaiky z tejto série sú jednoduché a elegantné. Vo svetle mozaiky Titan získavajú unikátny zlato-kovový odraz. Mozaiky série Titan je možné použiť v akomkoľvek interiérovom projekte. Vďaka svojim inovatívnym farbám, ktoré idú od zamatovo-saténového povrchu do čierno zlatej, cez fialovú až po tmavo tyrkysovú poskytujú veľa možností na zaujímavé riešenia v moderných interiéroch.

 

Séria Stone Glass

Stone Glass je jedna z najinovatívnejších mozáik, s elegantnými odtieňmi a farbami, ktoré môžu byť ľahko kombinovateľné s rustikálnymi aj modernými a trendovými materiálmi. Majú povrch saténovýho povrchu, ktorý je skvelý na kombinovanie s lesklými mozaikami, kde zmierňuje obložené plochy s "matnými a lesklými" časťami.

 

Séria Opal

Opal je výsledok aplikácie perleľovej zadymenej farby a na kocky čistej farby. Výsledok je materiál s s unikátnou jasnosťou, ktorá nemôže byť nájdená medzi normálnym sklom. Odtieň svetlosi sa mení z červenej na modrú, zo zelenej na zlatú. Výsledok je ten, že mozaika pôsobí dúhovým dojmom.

 

Séria Glam Glass

Glam Glass je elegantná séria postavená na opatrných detajloch. Strany kociek sú svetlejšie ako vrch, preto zabezpečujú unikátny vizuálny efekt na miestach, kde sa nachádzajú. Navyše, kocky Glam Glass boli obdarené tenkou vrstvou efektu lesklých bodov. Výsledok je kocka s delikátnym drsným pocitom a unikátna čistá svetlosť.

 

Séria Fuso Glass

Kombinácia textúr a efektov: hravá kovová metalová svetlosť s unikátnou textúrou. Malé zrkadlové kocky ponúkajú silnú chromatickú hĺbku. Elegantné a vhodné ako námet predstavivosti, tieto mozaiky sú perfektné pre interiérové dekorácie, kde môžu dať priestorom unikátnu osobitosť.

 

Séria Geo Glass

Dúhové zafarbenie skla je výsledok používania čistého skla s hrúbkou 8 mm. Kým základ je urobený z nepriehľadnej farby - bielej, modrej alebo červenej; horná vrstva poskytuje hru farieb. Výsledok je materiál s unikátnou vizuálnou hĺbkou, kde sofistikácia je dosiahnutá trblietaním vytvoreným odrazom svetla. Prvky sú v štyroch rozmeroch: kruh (priemer 2cm), ovál (2,5 x 5cm), tehla (2x4,2cm) a kocka(2x2cm).

 

Séria Crystono

Odvážna, elegantná a jedinečná kombinácia kameňa, skla a kovu. Ponúka nekonečné kombinácie, kým zostáva veľmi unikátna a estetická. Zvyšuje hodnotu akéhokoľvek povrchu a predstavuje neodolateľné spojenie kovovej hladkosti, drsnosti naturálneho kameňa a jemnosti skleneného povrchy. Všetky zabezpečujú jedinečný hlboký vzhľad.

 

  Pre jednoduchší výber

mozaiky pre Vás

odporúčame použiť

vyhľadávač mozáik. 

 

Vyhľadávanie mozaik

Materiál
Farba
Rozmer
Séria
Cena od
Cena do