Vyrovnávanie plochy pred pokládkou mozaiky

Základným predpokladom pre úspešnú pokládku mozaiky je príprava podkladu na ktorý sa mozaika bude lepiť. Podklad musí byť súdržný, pevný a dokonale vyrovnaný, pretože mozaika kopíruje plochy na ktoré sa lepí. Pri mozaike nie je možné (resp. je veľmi obtiažne) vyrovnávať plochu na ktorú sa lepí mozaika pri pokládke. Ideálne je keď si obkladač ešte vo fáze prípravy podkladu prispôsobí plochy na ktoré ide lepiť mozaiku tak, aby minimalizoval, prípadné dorezávky mozaiky a mozaika mu vychádzala po nalepení prvkov na celé prvky mozaiky bez dorezov. Pokiaľ to nie je možné je dobré aspoň minimalizovať dorezávky v rámci možností daného priestoru.  Na vyrovnávanie doporučujeme používať vyrovnávaciu stierku, ktorú si môžete objednať zároveň s mozaikou.

RASO - pre vrstvy od 2 do 10mm

Vyrovnávacia stierka RASO je vhodná  na vyrovnávanie podkladu v interiéri aj exteriéri na stene alebo podlahe. Má vynikajúcu spracovateľnosť a adhéznu schopnosť.

Podklady: cementové omietky, vápenno-cementové malty, steny z tehál, betón.

Použitie: Realizácie vyhladzovacích vrstiev s hrúbkou od 2 až 10 mm na ktoré je možné klásť mozaiky, dlažby, obklady, a prírodný kameň po cca 24-36 hodinách podľa hrúbky vrstvy. Stierka má vysokú odolnosť a je vhodná aj ku pokládke ťažších povrchových vrstiev. Pri potrebe dosiahnutia hrubšej vyrovnávacej vrstvy je možné pridať do stierky Raso piesok s granulami 1 až 2 mm, množstvo zodpovedajúce hmotnosti 30% stierky. S takto získanou hmotou je možné realizovať až 30mm hrubé vyrovnávacie vrstvy. Stierka je vhodná do bazénov a aj na podlahové kúrenie. Mieša sa s vodou v pomere 5 L vody na jedno 25 kg vrece.

Spotreba: 1,6 až 1,7kg na 1m2 pri hrúbke vrstvy 1mm         

Cena:
11,76 € / 25 kg vrece (šedá)
12,40 € / 25 kg vrece (biela)