Škárovanie

Na vyplnenie škár medzi prvkami v mozaike a pre škáry medzi obkladmi alebo dlažbami sa používajú rôzne druhy škárovacích hmôt. K dispozícii sú v mnohých farbách, aby bolo možné vytvárať s nimi zaujímavé efekty a mohli zvýrazniť, alebo naopak opticky spojiť obkladané plochy. Škárovacie hmoty sa delia na dve základné kategórie, cementové a epoxidové. Cementové škárovacie hmoty sa dodávajú v práškovej forme a riedia sa s vodou.  Je možné ich použiť na menej namáhané obkladané plochy.  Ďalšou radou sú epoxidové škárovacie hmoty. Jedná sa o dvojzložkové škárovacie hmoty, ktoré sú dodávané ako dve zložky z ktorých sa po vzájomnom zmiešaní stane pastovitá škárovacia hmota s veľmi dobrými technickými vlastnosťami, ktoré odolávajú aj veľmi namáhaným priestorom. Výhodou oproti cementovým škárovacím hmotám je vysoká odolnosť /nikdy sa nevydrolia a nevypraskajú/. Je možné ich vyčistiť opakovane aj po rokoch /nezájdu ako cementové škár. hmoty/, nemenia farbu a odolávajú aj kyselinám. Sú vhodné pre škárovanie bazénov, parných sáun, podláh, kúpeľní ale aj kuchýň.

Cementové škárovacie hmoty

 

Ultra-color / pre škáry 2 - 20 mm

Cementová škárovacia hmota veľmi dobrých vlastností, rýchlo tuhnúca a schnúca (bez tvorby výkvetov) s vodoodpudivým povrchom škáry s kvapkovým efektom a protiplesňovým účinkom.

Základné charakteristiky: hladký povrch škár, farby odolné ultrafialovým lúčom a atmosferickým vplyvom,  protiplesňový účinok, jednozložková,

Použitie: Ideálna pre škárovanie keramických obkladov a dlažieb, kamenných materiálov, sklenenej mozaiky a mramorových mozaík v interiéri a exteriéri.

Vzhľad: Jemný prášok v 26 farbách

Cena: v závislosti od farby sa pohybuje v rozmedzí:
3,55 -  8,64 € / za 1kg
bal: 2kg, 5 kg, odtiene 100,110,113 aj po 23 kg

 

Technostuk G.F. / pre škáry 0 - 4 mm

Cementová škárovacia hmota pre škáry od 0 do 4 mm. Vynikajúca spracovateľnosť a vysoká oteruvzdornost (AR). Farebne stála vodoodpudivá škárovacia hmota. Bráni množeniu baktérií a plesní.

Základné charakteristiky: jednozložková, vysoká odolnosť voči oteru (AR), odolnosť voči UV žiareniu, nemrznúca, vynikajúca opracovateľnosť, nízka absorpcia vody (W).

Použitie:
- Škárovanie dlaždíc a obkladov v interiéri aj v exteriéri.
- Škárovanie mramoru.
- Pre škáry od 0 do 4 mm.
- Škárovanie v bazéne.
- Škárovanie sklenenej mozaiky.

Vzhľad: jemný prášok v 4 farbách.

Cena: v závoslosti od farby sa pohybuje v rozmedzí:
od 1,10 € do 1,55 € / 1 kg
Balenie: 25 kg Cena za balenie: od 27,50 € do 38,75 € 

 

Technostuk 2-12

Cementová škárovacia hmota pre škáry od 2 do 12 mm.
S výbornou spracovateľnosťou, vysoko odolná voči oteru (AR) a s nízkou absorpciou vody (W). Systém Microshield poskytuje aktívnu ochranu brániacu množeniu baktérií a plesní.

Základné charakteristiky: široká paleta farieb, vysoká odolnosť voči oteru (AR), jednozložková, nízka absorpcia vody (W), odolnosť voči UV žiareniu, nemrznúca.

Použitie:
- Škárovanie dlaždíc a obkladov v interiéri aj v exteriéri.
- Škárovanie mramoru.
- Pre škáry od 2 do 12 mm.
- Škárovanie v bazéne.
- Vhodné pre podlahové vykurovanie.

Vzhľad: jemný prášok v 12 farbách.

Cena: v závoslosti od farby sa pohybuje v rozmedzí:
od 1,21 € do 1,77 € / 1 kg
Balenie: 25 kg Cena za balenie: od 30,25 € do 44,25 € 

 

TC-Stuk

Latex zo syntetickej gumy pre cementové škárovacie hmoty. Zvyšuje flexibilitu a znižuje nasiakavosť.

Základná charakteristika: zvýšenie adhézie dlaždice/obkladačky, zvýšenie povrchovej tvrdosti, zvýšenie pružnosti, zvýšenie mechanickej odolnosti, zníženie kapilárnej absorpcie.

Použitie:
- TC-Stuk sa používa ako prísada do radu škárovacích hmôt Technostuk GF-2-12, GG a Technocolors vo všetkých situáciách, ktoré vyžadujú vyššiu odolnosť a kompaktnosť, menšiu pórovitosť a absorpciu. Príklad: keramické podlahy vystavené intenzívnej pešej prevádzke, keramické obklady kladené na drevo, keramické obklady kladené v exteriéri alebo v bazéne, podlahy vystavené častému a energickému umývanie (napr.: kúpeľne a sprchy telocviční alebo športových centier).
- TC-Stuk musí byť použitý namiesto vody pri miešaní cementovej škárovacej hmoty. Percentuálny podiel sa pohybuje od 22 do 38% v závislosti od jemnosti použitého prášku. Hmota musí byť v každom prípade krémová a ľahko aplikovateľná hladidlom. Po špárovaní
nesmú byť na povrchu dlaždice / obkladu ponechané stopy škárovacej hmoty a latexu, pretože po vyschnutí budú ťažko odstrániteľné.
- TC-Stuk nemení žiadnym spôsobom farbu škárovacej hmoty. Neodporúčame kombinovať škáry zrealizované s TC Stuk ku špáram zrealizovaným s vodou, pretože odlišná poréznosť by zvýraznila rozdiel.
Pozn: V prípade utesňovania pórovitých povrchov, ako je neglazovaný materiál (cotto) alebo prírodný kameň, použite namiesto TC-Stuk vodu.

Vzhľad: biela tekutina.

Cena:
15,80 €/ 5 kg 
        62,70 €/ 25 kg

 

 

Topstuk

 Flexibilná cementová škárovacia hmota pre škáry od 3 do 15 mm. Ideálne pre bazény, prostredie v exteriéri a podlahové vykurovanie. S vysokým stupňm odolnosti voči oteru (AR) a s nízkou absorpciou vody (W). Systém Microshield poskytuje aktívnu ochranu brániacu množeniu baktérií a plesní

Základná charekteristika: dobrá pružnosť, jednozložková, hydrofóbna, vysoká tvrdosť voči oteru, odolnosť voči UV žiareniu, nemrznúca.

Použitie:
- Škárovanie dlaždíc a obkladov v interiéri aj v exteriéri. Mimoriadne vhodný pre šírku škáry od 3 do 15 mm.
- Topstuk bol navrhnutý pre škárovanie na fasádach alebo na vnonkajších terasách. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženu, ktoré mu udeľluje vysokú pružnosť, má vynikajúcu odolnosť vočiaj rozmerovým zmenám  vyvolaným tepelnou rozťažnosťou, ktorým je vystavený keramický obklad v exteriéri.

Vzhľad: prášok v 2 farbách.

Cena: 49,61 €/ 25 kg

 

 

Biostuk

Škárovacia hmota s obsahom prírodného hydraulického vápna NHL 3,5 (EN 459-1) pre šírku škáry od 4 do 12 mm. Vďaka svojim bioekologickým vlastnostiam je vhodnápre aplikácie v súkromných prostrediach.

Základné charakteristiky: neobsahuje rozpúšťadlá a formaldehyd, dobrá priepustnosť pre paru, protipliesňový účinok, recyklovateľná, využíva miestne prvotné suroviny, nízka energetická hodnota výrobného procesu.

Použitie:
- Škárovanie dlaždíc a obkladov v interiéri aj v exteriéri. Mimoriadne vhodný pre stavby s bioekologickou orientáciou.
- Škára môže mať rozmery od 4 do 12 mm.
- Špecifické zloženie udeľuje škárovacej hmote Biostuk vynikajúcu spracovateľnosť a veľmi ľahké čistenie  v prípade tak poréznych výrobkov, ako neglazované cotto.

Vzhľad: granulovaný prášok.

Cena: 53,80 €/ 25 kg

Epoxidové škárovacie hmoty

 

Fugo lite ECO /  0 - 20 mm

Certifikovaná dvojzložková epoxidová škárovacia hmota, šetrná k životnému prostrediu, s vysoko klzného materiálu, ľahko sa čistí a je možné použiť ju aj ako lepidlo.
Odolná voči vode a škvrnám. Použitie pre škáry od 0 do 20 mm. S vysokou úrovňou chemickej a mechanickej odolnosti.
Zaručuje kontinuitu škárovaných povrchov.
S veľmi nízkymi emisiami prchavých organických zlúčenín.

Fugalite® Eco je škárovacia hmota pre dokonalé
škárovanie keramických a sklenených mozaík.
K dispozícii v  29 rôznych farbách
Umožňuje vytvárať neobmedzené farebné efekty..

Vzhľad: Pasta a tekutá zložka v 29 farbách

Cena s DPH: 15,97 € / za 1kg
bal:  3 kg /  47,90 Eur za 3 kg

 

 

Kera poxy

Dvojzložková epoxidová škárovacia hmota vynikajúcich vlastností, ktorá môže byť použitá aj ako lepidlo.

Základné charakteristiky: hladký povrch škár s nízkou nasiakavosťou vody, chemická a mechanická odolnosť a z toho vyplývajúca výborná životnosť, ľahká údržba, farby odolné ultrafialovým lúčom a atmosferickým vplyvom,  kyselinovzdorná

Použitie: Ideálna pre škárovanie keramických obkladov a dlažieb, prírodného kameňa, sklenenej a keramickej mozaiky v interiéri a exteriéri. Veľmi vhodná na škárovanie plaveckých bazénov; zvlášť vhodná pre bazény obsahujúce slanú alebo termálnu vodu. Vhodná do parných sáun, kúpeľní, kuchynských priestorov, potravinárskych prevádzok, čistiacich nádrží alebo zásobníkov obsahujúcich agresívne chemikálie.

Vzhľad: Pasta a tekutá zložka v 26 farbách

Cena: v závislosti od farby sa pohybuje v rozmedzí:
12,24€ -  20,81€ / za 1kg
bal:  2kg, 5 kg, 10kg  

 

Kera poxy design

Dvojzložková epoxidová škárovacia hmota vynikajúcich vlastností, ktorá môže byť použitá aj ako lepidlo. Ideálna na dekoratívne škárovanie stien a podláh obzvlášť vhodná na škárovanie sklenenej mozaiky. Škárovacia hmota môže byť zmiešaná s trblietkami čím je možné vytvoriť zaujímavé efekty.

Základné charakteristiky: hladký povrch škár s nízkou nasiakavosťou vody, chemická a mechanická odolnosť a z toho vyplývajúca výborná životnosť, ľahká údržba, farby odolné ultrafialovým lúčom a atmosferickým vplyvom,  kyselinovzdorná

Použitie: Pri použití transparentného odtieňa škárovacej hmoty je možný cez škáry prienik svetla. Ideálna pre škárovanie  sklenenej mozaiky v interiéri a exteriéri. Veľmi vhodná na škárovanie plaveckých bazénov; zvlášť vhodná pre bazény obsahujúce slanú alebo termálnu vodu. Vhodná do parných sáun, kúpeľní, kuchynských priestorov, potravinárskych prevádzok, čistiacich nádrží alebo zásobníkov obsahujúcich agresívne chemikálie.

Vzhľad: Pasta a tekutá zložka v 13 farbách

Cena škárovacej hmoty: 15,67 € / za 1kg
bal:  3kg

Trblietky: 20,20 Eur / za 1 ks bal. 100 g, ktoré postačuje na 3 kg škár. hmoty

 

Skycolors

 Dvojzložková epoxidová škárovacia hmota s jemnou povrchovou úpravou a pestrými farbami. Ideálne pre prostredie, ktoré musia zostať dokonale hygienické. Pre škáry od 2 do 20 mm.

Základné charakteristiky: vysoká chemická odolnosť, vynikajúca opracovateľnosť a jednoduché použitie, neabsorbčná, vysoká tvrdosť, vynikajúca možnosť čistenia, nezažltne, zabraňuje tvorbe škvŕn.

Použitie:
- Škárovanie podláh a keramických alebo kamenných * obkladov: spekané dlaždice, klinker, mozaiky, v prostredí alebo na povrchu vystavenom chemickému napadnutiu alebo tam, kde je vyžadovaná nenasiakavá špára: syrárne, laboratórne stoly, pracovné plochy v kuchyni, sprchové kúty, garbiarne, papierne, priemyselné kuchyne, bitúnky, vinárske podniky, nemocnice a pod.
- Škárovanie podláh subjektov s náročnou prevádzkou, priemyselné sklady, obchodné centrá a pod.
- Vhodný na škárovanie v bazéne i v prípade, že sa plní morskou vodou.
- Skycolors je možné použiť ako spojivo (TRIEDA R2T podľa EN 12004) pri lepení vyššie uvedených obkladov na železo a sklolaminát.
* Pred realizáciou špárovania prírodného kameňa sa odporúča urobiť skúška čistiteľnosti.

Vzhľad:
zložka A-viskózna pasta v 24 farbách
zložka B-viskózna tekutina

Cena:
31,8 €/ 2kg
57,24 €/ 5 kg

5 kilogramové balenie je však dostupné len v niektorých farbách

 

 

Epostuk

Dvojzložková epoxidová škárovacia hmota s vysokou chemickou odolnosťou na škáry od 3 do 15 mm, ideálna pre priemyselné prostredie vystavené chemickému napadnutiu.

Základné charakteristiky: vysoká chemická odolnosť, vynikajúca opracovateľnosť a jednoduché použitie, neabsorbčná, vysoká tvrdosť, vynikajúca možnosť čistenia, nezažltne, zabraňuje tvorbe škvŕn.

Použitie:
- Škárovanie podláh a keramických alebo kamenných * obkladov: spekané dlaždice, klinker, mozaiky, v prostredí alebo na povrchu vystavenom chemickému napadnutiu alebo tam, kde je vyžadovaná nenasiakavá špára: syrárne, laboratórne stoly, pracovné plochy v kuchyni, sprchové kúty, garbiarne, papierne, priemyselné kuchyne, bitúnky, vináské podniky, nemocnice a pod.
- Škárovanie podláh subjektov s náročnou prevádzkou, priemyselné sklady, obchodné centrá a pod.
- Vhodný na škárovanie v bazéne i v prípade, že sa plní morskou vodou.
- Epostuk je možné použiť ako spojivo (TRIEDA R2T podľa EN 12004) pri lepení vyššie uvedených obkladov na železo a sklolaminát.
* Pred realizáciou špárovania prírodného kameňa sa odporúča urobiť skúška čistiteľnosti.

Vzhľad:
zložka A-hustá pasta v 5 farbách
zložka B-viskózna tekutina

Cena: v závoslosti od farby sa pohybuje v rozmedzí:
43,76 - 44,65€/ 5 kg
83,57 - 84,84 €/ 10 kg

 

 

Acesil-310

Silikónová tesniaca hmota. Neobsahuje rozpúšťadlá a je odolná voči plesniam.

Základné charakteristiky: k dispozícii v 26 farbách, vysoká pružnosť, vynikajúca odolnosť voči atmosférickým vplyvom, veku a chemickým činidlám, odolnosť voči UV žiareniu, nenapadnuteľná plesňami, nemrznúca, nepriepustná pre vodu a paru, vynikajúca opracovateľnosť.

Použitie:
- Jednozložková tesniaca hmota s obsahom silikónu, ktoré sa pri styku s atmosférickou vlhkosťou premení v trvale pružnoú gumovou látku. Acesil 310 dokonale odoláva atmosférickým vplyvom a mnohých chemickým zlúčeninám; v každom prípade odporúčame vykonať predbežnú skúšku.
- Acesil-310 je možné použiť pre utesnenie skla, keramiky, anodizovaného hliníka, kovu*, epoxidových panelov alebo panelov z polyesteru, dreva *.
- Vhodný pre aplikáciu v hygienicko-sanitárnom prostredí, prí realizácii detajlných spojov medzi dlaždicou / obkladačkou, vaňou, umývadlom,pre utesnenie spŕch, detajlných spojov medzi stenou a podlahou.
* Po predbežnej aplikácii prípravku Primersil.

Vzhľad: viskózna pasta v 26 farbách.

Cena: 6,47 €/ 310 ml